Funkcja min w Excelu

Jak znaleźć największą wartość w zbiorze wartości?

Funkcja MAX w Excelu (a także MIN) jest bardzo często wykorzystywana przy analizie zbiorów wartości, gdyż w łatwy sposób zwraca nam największą wartość w analizowanym zbiorze.

Składnia jest bardzo prosta: MAX(liczba1;[liczba2];…)

W składni funkcji MAX występują następujące argumenty: Liczba1; liczba2;…
Argument Liczba1 jest wymagany, pozostałe argumenty są opcjonalne. Od 1 do 255 argumentów, dla których należy wyznaczyć wartość maksymalną.

W praktyce wpisujemy w komórkę powyższą funkcję i zaznaczamy w arkuszu kalkulacyjnym Excel analizowany obszar (wiersze, kolumny) i naciskamy ENTER.

 

Funkcja MAX w Excelu - Screen

Funkcja MAX – Screen

Informacje uzupełniające:

  • Argumentami mogą być liczby, nazwy, tablice lub odwołania zawierające liczby.
  • Wartości logiczne i tekstowe reprezentacje liczb wpisane bezpośrednio na liście argumentów są liczone.
  • Jeśli argument jest tablicą lub odwołaniem, używane są tylko liczby znajdujące się w tej tablicy lub w tym odwołaniu. Puste komórki, wartości logiczne lub tekstowe zawarte w tablicy lub odwołaniu są pomijane.
  • Jeśli argumenty nie zawierają liczb, funkcja MAX zwraca 0 (zero).
  • Argumenty, które są wartościami błędów lub tekstem, którego nie można przekształcić w liczby, powodują błędy.
  • Aby uwzględnić wartości logiczne i tekstowe reprezentacje liczb w odwołaniach jako część obliczeń, należy użyć funkcji MAX.A.
Plik z przykładem

ikona przyklad excelPrzygotowałem plik Excela z przykładem. Możesz go otrzymać nieodpłatnie, zapisując się na mój newsletter.

Zrób to teraz, a zaraz po zapisie otrzymasz na Twój adres e-mail link pozwalający ci ściągnąć plik Excela – funkcje MAX i MIN.

 

Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z tobą wyłącznie w związku z blogiem i produktami dostępnymi na blogu. W każdej chwili będziesz mógł wycofać zgody.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Marcin Wiśniowski, ul. Jasna 14a/9, 44-122 Gliwice, e-mail: marcin@jakzrobicwexcelu.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Zapraszam także do obejrzenia porady wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *