filtrowanie excel 2016

Porada dotycząca funkcji filtrowania danych w tabeli Excel.

Co to jest filtrowanie?

Filtrowanie jest to działanie, którego efektem jest wyświetlenie tylko tych danych, które spełniają określone kryteria. W przypadku tabeli excela oznacza to wyświetlenie tylko spełniających kryteria wierszy tabeli (pozostałe wiersze są ukrywane).

Jak to zrobić?

Aby wykonać działanie filtrowania należy:

  1. Zaznaczyć komórkę w zakresie tabeli.
  2. Przejść w menu do kategorii DANE i w sekcji SORTOWANIE I FILTROWANIE kliknąć ikonkę FILTRUJ. W nagłówkach kolumn pojawi się ikonka „trójkącika”.
  3. Klikając w ikonkę „trójkącika” otworzy się okno z opcjami sortowania i filtrowania w zakresie danych wybranej kolumny (np. kolumna Miasto).
  4. Teraz aby przykładowo wyświetlić tylko rekordy dot. miasta Gliwice zaznaczamy tylko to miasto (checkbox) i klikamy OK.

opcje filtru excel 2016

Ważne: Tabelę można filtrować przy użyciu dowolnej liczby kolumn. To oznacza, że możemy wyświetlić np. tylko sprzedaż w mieście Gliwice (kolumna „Miasto”) oraz sprzedaż książek tylko powyżej 5 sztuk (kolumna „sprzedane książki”).

Jeśli interesuje Cię także temat sortowania przejdź do porady dotyczącej sortowania w Excelu.

Porada wideo

Obejrzyj film wideo i zobacz wszystkie możliwości filtrowania danych. Plik przy wykorzystaniu którego był nagrywany film jest do pobrania na końcu posta.

Pliki do pobrania:

Plik Wielkość pliku Pobrania
xls Plik sortowanie i filtrowanie w Excelu ver20180302 20 KB 169399

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marcin Wiśniowski. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.