Analizy Business Intelligence Excel - książka w PDF

Książka Analizy Business Intelligence. Zaawansowane wykorzystanie Excela wydawnictwa Helion (wademecum Walkenbacha) to bardzo obszerna pozycja pozwalająca poznać zaawansowany potencjał Excela w zakresie BI.

Opis książki

Wachlarz zaawansowanych funkcjonalności programu Microsoft Excel jest stale poszerzany czego następstwem jest fakt, że program stał się częścią pakietu Microsoft Business Intelligence.

Dzięki możliwości integracji danych z różnych źródeł Excel świetnie sprawdza się jako narzędzie do tworzenia interaktywnych kokpitów menedżerskich. Jeżeli interesujesz się tematyką BI i masz ambicję stworzyć własne „centrum dowodzenia”, to trzymasz w rękach właściwą książkę!

Analizy Business Intelligence Excel ebookTen wspaniały podręcznik stanowi kompendium wiedzy na temat prowadzenia analiz BI w środowisku Microsoft Excel. Sprawdź, jak korzystać z tabel przestawnych oraz narzędzi Power Pivot, Power View czy Power Map. Dowiedz się, jak do tego wszystkiego dołożyć dane z baz SQL oraz użyć dodatku Data Mining. Zdobądź też wiedzę na temat publikowania Twoich rozwiązań na stronach SharePoint.

Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich menedżerów i analityków biznesowych chcących mieć wgląd w bieżące dane. Gdy poznasz i zastosujesz narzędzia Excela, podjęcie właściwej decyzji stanie się łatwiejsze!

Z publikacji dowiesz się jak:

  • Używać PowerPivot do utworzenia zaawansowanych mechanizmów raportowania.
  • Zautomatyzować integrację danych za pomocą Power Query.
  • Utworzyć raporty prezentujące informacje geoprzestrzenne przy użyciu Power Map.
  • Zbudować przyciągające uwagę kokpity menedżerskie za pomocą Power View.
  • Zastosować oprogramowanie SQL Server®, aby wykorzystać możliwości relacyjnych baz danych i OLAP.
  • Spojrzeć głębiej w dane i przenieść wykonywane analizy na wyższy poziom dzięki zastosowaniu narzędzi do eksploracji danych.

Poniżej może pobrać fragmenty tej oraz innych ciekawych książek z zakresu Excela. Dzięki temu możesz zapoznać się ze stylem autora zanim zdecydujesz się na zakup.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marcin Wiśniowski. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.