Analizy Business Intelligence Excel - książka w PDF

Książka Analizy Business Intelligence. Zaawansowane wykorzystanie Excela wydawnictwa Helion (wademecum Walkenbacha) to bardzo obszerna pozycja pozwalająca poznać zaawansowany potencjał Excela w zakresie BI.

Opis książki

Wachlarz zaawansowanych funkcjonalności programu Microsoft Excel jest stale poszerzany czego następstwem jest fakt, że program stał się częścią pakietu Microsoft Business Intelligence.

Dzięki możliwości integracji danych z różnych źródeł Excel świetnie sprawdza się jako narzędzie do tworzenia interaktywnych kokpitów menedżerskich. Jeżeli interesujesz się tematyką BI i masz ambicję stworzyć własne „centrum dowodzenia”, to trzymasz w rękach właściwą książkę!

Analizy Business Intelligence Excel ebookTen wspaniały podręcznik stanowi kompendium wiedzy na temat prowadzenia analiz BI w środowisku Microsoft Excel. Sprawdź, jak korzystać z tabel przestawnych oraz narzędzi Power Pivot, Power View czy Power Map. Dowiedz się, jak do tego wszystkiego dołożyć dane z baz SQL oraz użyć dodatku Data Mining. Zdobądź też wiedzę na temat publikowania Twoich rozwiązań na stronach SharePoint.

Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich menedżerów i analityków biznesowych chcących mieć wgląd w bieżące dane. Gdy poznasz i zastosujesz narzędzia Excela, podjęcie właściwej decyzji stanie się łatwiejsze!

Z publikacji dowiesz się jak:

  • Używać PowerPivot do utworzenia zaawansowanych mechanizmów raportowania.
  • Zautomatyzować integrację danych za pomocą Power Query.
  • Utworzyć raporty prezentujące informacje geoprzestrzenne przy użyciu Power Map.
  • Zbudować przyciągające uwagę kokpity menedżerskie za pomocą Power View.
  • Zastosować oprogramowanie SQL Server®, aby wykorzystać możliwości relacyjnych baz danych i OLAP.
  • Spojrzeć głębiej w dane i przenieść wykonywane analizy na wyższy poziom dzięki zastosowaniu narzędzi do eksploracji danych.

Poniżej może pobrać fragmenty tej oraz innych ciekawych książek z zakresu Excela. Dzięki temu możesz zapoznać się ze stylem autora zanim zdecydujesz się na zakup.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *