enter excel wymuszenie nowej linii

Porada dotycząca wymuszania nowej linii w komórce Excel (Enter).

 

Jak wymusić Enter w komórce?

Jeżeli chcesz rozpocząć nową linię wewnątrz komórki:

  • zaznacz kursorem miejsce w którym ma nastąpić podział linii.
  • i naciśnij klawisze ALT+Enter.

Po wprowadzeniu znaku końca linii Excel automatycznie zmienia format komórki na format ZAWIJAJ TEKST. Nie jest to jednak zwykła opcja zawijania tekstu, ponieważ użytkownik może sam wybrać moment, w którym ma się rozpocząć nowa linia. W ten sposób ma większa kontrolę nad wyglądem tekstu w komórce.

Aby usunąć znak końca linii, należy ustawić kursor na końcu tej linii, uruchomić tryb edycji w komórce i nacisnąć klawisz DELETE. Nie zobaczysz żadnego symbolu określającego położenie znaku końca linii, ale po jego usunięciu tekst z następnej linii przesunie się do góry.

Porada wideo

Obejrzyj film wideo i zobacz jak wykonać działanie wymuszające kolejną linię tekstu w komórce oraz jak ją usunąć. Plik przy wykorzystaniu którego był nagrywany film jest do pobrania na końcu posta.

Jeżeli chcesz poznać więcej ciekawych porad w zakresie Excela zapraszam Cię na mój bardzo dobrze oceniany kurs wideo “Excel 2016. Praktyczne zastosowania”.

 

Pliki do pobrania:

Plik Wielkość pliku Pobrania
xls Plik - wymuszanie nowej linii w komorce ENTER w Excelu - ver20180306 20 KB 162176

2 komentarze dot. “Jak zrobić ENTER w Excelu?

    1. Witam. Proszę wprowadzić w polu ZNAJDŹ znaki Ctrl+Enter a w polu ZAMIEŃ NA wprowadzić znak spacji i kliknąć ZAMIEŃ. Wprowadzone znaki nie będą widoczne, ale powinno zadziałać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marcin Wiśniowski. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.